Strona główna » Bank, który spłaca długi i pomaga zadłużonym. Czy to możliwe?!

Bank, który spłaca długi i pomaga zadłużonym. Czy to możliwe?!

W przestrzeni publicznej często spotykamy się z reklamami, w których banki i firmy pożyczkowe prześcigają się w ofertach kredytów i pożyczek. Mało kto zastanawia się wówczas co się stanie, kiedy nastąpi trwałe zaprzestanie regulowania rat? W takiej sytuacji jednak znajduje się coraz więcej polskich rodzin. Co ważne, zaprzestanie spłacania rat kredytów i pożyczek jest w przytłaczającej większości jest wynikiem zdarzeń niezależnych od kredytobiorców. Zazwyczaj powodem kłopotów stają się takie sytuacje jak:

  • nagła utrata zatrudnienia,
  • ciężka choroba albo nagłe pogorszenie stanu zdrowia,
  • śmierć bliskiej osoby.

Wówczas pojawiają się różne myśli, w tym takie czy jest bank, który spłaca długi? Okazuje się, że oferowane formy pomocy nie maja co do zasady nic wspólnego z pomocą, ale o tym wszystkim dowiesz się czytając artykuł do samego końca.

UWAGA! Masz problem ze spłatą zadłużenia i myślisz o dodatkowych kredytach i pożyczkach na spłatę? Uważaj na oferty w stylu „bank, który spłaca długi – pomożemy CI” i innych podobnych. Zwykle kryją się za tym rozwiązania, które w średnim i dłuższym terminie nie są korzystne dla kredytobiorców. Jak walczyć z długami i gdzie zgłosić się o fachową pomoc w tym zakresie? O tym na końcu.

Czy istnieje bank, który spłaca długi?

Zacznijmy od tego, że banki to nie instytucje charytatywne. Jako co do zasady spółki akcyjne (zwykle notowane na giełdzie papierów wartościowych) nastawione są na zysk i realizują interesy gospodarcze swoich właścicieli (akcjonariuszy). Założyć więc należy, że bank, który spłaca długi za osobę zadłużoną nie istnieje. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją produkty, które powierzchownie wyglądają na takie, których zadaniem jest pomoc osobom zadłużonym. W rzeczywistości jednak przyczyniają się do zysku banków.

Kredyt konsolidacyjny. Czy tak bank spłaca długi?

Najlepszym przykładem tego rodzaju „pomocy” jest kredyt konsolidacyjny. Zgodnie z praktyką kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie finansowe jakie zaciąga osoba zadłużona w celu spłaty innych istniejących zobowiązań finansowych (pożyczek albo kredytów). W ten sposób osoba zadłużona ma jedną ratę, która powinna być niższa niż suma rat kredytów i pożyczek, które spłacał dotychczas i które zostały skonsolidowane.

Powierzchownie wygląda to bardzo dobrze. Chwytliwe hasło „Jedno zobowiązani i jedna niska rata” mogą być zachęcające. Niestety, ale sumarycznie kwota ogólnego zadłużenia kredytobiorcy konsolidacyjnego zwiększa się. Wynika to z faktu, że kredytem konsolidacyjnym spłacane są całe, istniejące zobowiązania kredytowe i pożyczkowe wraz z kosztami (bez odsetek na przyszłość). Następnie tak skumulowana wartość jest poddawana kolejnym dodatkowym opłatom (np. marża) i odsetkom od kapitału. Czy w taki sposób bank spłaca długi? Teoretycznie tak, ale wysokim kosztem kredytobiorcy (często konsumenta), który ostatecznie zapłaci dużo więcej, chociaż w pierwszych chwilach czuje ulgę od długu.

Pośrednicy i pracownicy banków. Bank pomaga zadłużonym?

Uważaj na rady pracowników banków oraz pośredników finansowych. Pamiętaj, że rolą pracownika instytucji finansowej jest dbałość o jej, a nie Twoje interesy. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju pośredników finansowych. Chociażby którykolwiek z nich wskazywał, że bank pomaga zadłużonym to pamiętaj, że w rzeczywistości reprezentują oni interesy banku albo własne (jeśli dotyczy to pośrednika kredytowego).

Zawsze uważaj na oferowane Ci instrumenty finansowe. Dokładnie sprawdzaj całościową kwotę do zapłaty i RRSO.

Mam wątpliwości czy bank pomaga zadłużonym. Gdzie szukać pomocy?

Masz jakiekolwiek wątpliwości co do istniejących umów kredytowych i pożyczkowych? Składane są Ci oferty zawarcia „korzystnego” finansowania Twoich długów? Lepiej, żeby w Twojej sprawie nie trzeba było mówić „Polak mądry po szkodzie”. Podobnie jak w przypadku zdrowia najlepsza jest profilaktyka (zapobieganie), a nie późniejsze leczenie choroby, to nie inaczej jest w przypadku kwestii prawnych. Zdecydowanie korzystniej jest udać się do prawnika od spraw długów i ustalić sposób postępowania niż później męczyć się z załatwieniem sprawy. Z resztą nie zawsze da się wszystko odwrócić, a łatwe do uniknięcia błędy mogą okazać się kosztowne w naprawie.

Dlatego kiedy słyszysz „bank, który spłaca długi” albo „bank, który pomaga zadłużonym” wysłuchaj oferty, ale niczego nie podpisuj zanim nie ustalisz wszystkich zagrożeń czynności, którą możesz dokonać. Co ważne, zawieranie kolejnych zobowiązań finansowych to najlepszy sposób na wpadnięcie w pętlę zadłużenia. Zdecydowanie lepiej jest unikać takich sytuacji, a możliwe jest to dzięki szybkiej pomocy prawników od spraw antywindykacji.

Gdzie szukać pomocy? Jak zgłosić się do Kancelarii Anty – Dług?

Oddłużanie chwilówek i kredytów to niełatwe zadanie. Jak wskazaliśmy na początku łączy się często z podejmowaniem niekiedy ciężkich decyzji. Zdarza się, że lepiej jest przejść cały proces oddłużania, włącznie z postępowaniem sądowym, a nie żyć stale z długami.

W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów. Robimy to od wielu lat i to z dobrym skutkiem. Mamy za sobą tysiące wygranych spraw sądowych przeciwko bankom, chwilówkom oraz firmom windykacyjnym. Dzięki naszej pomocy setki rodzin w całym kraju może cieszyć się życiem bez długów.

Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Jesteśmy do Twojej dyspozycji bez względu na to gdzie mieszkasz albo aktualnie przebywasz. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Chcesz uzyskać darmową, wstępną analizę swojej sprawy? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz też wysłać do nas zgłoszenie sprawy poprzez formularz zgłoszeniowy. Zadzwonimy do Ciebie i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:

4.9/5 - (44 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: