Strona główna » Alektum Capital II AG – nakaz zapłaty, komornik, windykacja, wezwanie do zapłaty

Alektum Capital II AG – nakaz zapłaty, komornik, windykacja, wezwanie do zapłaty

Masz windykację z Alektum Capital albo otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty z tej firmy? A może męczy Cię komornik z Alektum Capital II AG? Z naszego artykułu dowiesz się co zrobić kiedy otrzymasz wezwanie do zapłaty z Alektum Capital i jak reagować na otrzymywane pisma w związku z prowadzoną przez Alektum Capital II AG windykacją.

Czym jest Alektum Capital II AG?

Alektum Capital II AG z siedzibą w ZUG w Szwajcarii jest zagraniczną firmą windykacyjną działającą między innymi na terytorium Polski. Cały proceder działalności Alektum Capital II AG polega na tym, że firma ta skupuje od firm pożyczkowych czy innych podobnie działających wierzytelności należne od obywateli polskich. Działalność taka zgodna jest z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Nie oznacza to jednak, że otrzymując wezwanie do zapłaty z Alektum Capital czy też nawet jakiekolwiek pismo z sądu w tej sprawie musisz się obawiać. Istnieje szereg czynności, które dają szansę na uniknięcie zapłaty nienależnego albo zawyżonego zadłużenia. Otrzymując pisma z firm windykacyjnych koniecznie weryfikuj dane tam zawarte. A w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie płać dopóki nie wyjaśnisz wszystkich okoliczności sprawy!

Windykacja i wezwanie do zapłaty Alektum Capital. Jak sobie poradzić?

Na pewno windykacja Alektum Capital nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Tak jak każda windykacja łączy się z przykrymi przeżyciami. Nikt nie chce, aby jego informacje o złym stanie finansowym były powszechnie znane. Windykacja ponadto bywa dolegliwa, jak chociażby telefony o każdej porze dnia i nocy czy przychodzące do skrzynki listy jako wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej.

Jeśli windykacja nie przekracza pewnych dopuszczalnych granic jest jak najbardziej dozwolona. Jednak windykatorzy potrafią przekraczać te granice. Dla przykładu możemy podać, że windykator terenowy nie może wchodzić do domu dłużnika, zajmować jego majątku pod przymusem czy nawet grozić jego zajęciem jeśli ten nie zapłaci. Wszystkie te czynności są karalne, a dłużnik ma prawo zgłosić takie czyny na policję lub do prokuratury. Ponadto jako osoba zadłużona musisz wiedzieć, że windykator może dopuścić się także przestępstwa uporczywego nękania. Jeśli czujesz się osaczony/a przez windykatora zawsze możesz skorzystać z pomocy służb mundurowych, aby wykonały swoje obowiązki.

Nakaz zapłaty z Alektum Capital i sprawa sądowa. Jak się bronić?

Otrzymując jakiekolwiek pismo sądowe w sprawie z Alektum Capital II AG zawsze musisz być czujnym. Brak działania może sprowadzić na Ciebie duże kłopoty. Dlaczego? Ponieważ nie odwołując się od sądowych orzeczeń możesz zapłacić dług, który być może nawet nie istnieje albo jest znacząco zawyżony!

Jednak do rzeczy. Najczęściej nasi Klienci otrzymują w sprawach z Alektum Capital II AG nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Jest to orzeczenie sądowe wydawane przez sądy tradycyjne, jak również prze e-sąd w Lublinie. Z tą różnicą, że sąd elektroniczny wydaje nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym czyli w skrócie EPU.

Otrzymując sądowy nakaz zapłaty musisz zawsze działać składając sprzeciw od nakazu zapłaty w postepowaniu upominawczym. Takie pismo anuluje w całości wydany przez sąd nakaz zapłaty i umożliwia Ci wprowadzenie sprawy na tory normalnego procesu sądowego. Pamiętaj, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia odebrania przesyłki sądowej.

A co, jeśli nie odpowiesz w ogóle na sądowy nakaz zapłaty? Orzeczenie to uprawomocni się i będzie równe prawomocnemu wyrokowi wydanemu przez sąd. Oznaczać to będzie, że do Twojego życia będzie mógł wejść komornik. Musisz wiedzieć, że nie jest to zwykły windykator. Komornik sądowy może np. bez Twojej zgody i woli zabrać Ci pieniądze z konta, zająć wynagrodzenie w pracy, a nawet zlicytować dom albo samochód! Dlatego odwoływanie się jest takie ważne. Zawsze daje szansę na obronę swoich racji przed sądem.

UWAGA! W niemałej ilości przypadków osoby nie posiadające wiedzy prawniczej, które składają do sądu sprzeciwy albo inne pismo popełnia błędy natury formalnej. Niekiedy przekreślają one szanse na wygraną, a sąd zasądza dług w całości. Nawet, jeśli ten dług w ogóle nie istniał albo był bardzo wątpliwy!

Komornik z Alektum Capital II AG. Czy to koniec szans na oddłużenie?

Jeśli masz komornika z wniosku Alektum Capital to musisz wiedzieć, że sprawa nie musi być już całkowicie przegrana. Wszystko zależy od tego jak wyglądały Twoje sprawy zanim pojawił się komornik z Alektum Capital AG. Jeśli komornik pojawił się znienacka, a Ty nie wiedziałeś o żadnej sprawie sądowej, to istnieją realne szanse na pełne oddłużenie! Nawet więcej, możesz odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze.

Kiedy możliwe jest umorzenie egzekucji z Alektum Capital II AG oraz odzyskanie od tej firmy windykacyjnej wszystkich zabranych przez komornika środków? Jest to dopuszczalne wówczas, jeśli o całej sprawie sądowej – która poprzedzała pojawienie się komornika – dowiedziałeś się dopiero z momentem wszczęcia egzekucji.

Jak to możliwe, że sąd nie powiadomił Cię o sprawie? Niestety, ale błędy w sądach również się zdarzają. Aktualnie jest ich znacznie mniej, ale jeszcze kilka lat temu takie błędy nie należały do rzadkości. Zdecydowanie najczęściej wadliwe doręczenia przesyłek sądowych dotyczyły spraw prowadzonych przez e-sąd w Lublinie. Jednak nie tylko. Błędy dotyczyły wielu sądów w Polsce, a w skali były to tysiące przypadków. Kiedy sądy wysyłały przesyłki na stare i nieaktualne adresy osoba pozwana nie wiedziała o toczącym się postępowaniu sądowym. W efekcie przesyłka z nakazem zapłaty wracała do sądu, była uznawana za doręczoną, po czym nadawano jej klauzulę wykonalności. Tak stając się tytułem wykonawczym, bez wiedzy osoby zadłużonej sprawa trafia do komornika, a ten nagle zajmuje majątek niczego nieświadomej ofiary, czyli dłużnika.

W Kancelarii Anty – Dług wprowadziliśmy szczególną procedurę uchylania zajęć komorniczych i odzyskiwania zabranych pieniędzy przez komorników. Działamy na terenie całego kraju. Przed każdym sądem i komornikiem w Polsce.

Masz problem z długami i chcesz coś z tym zrobić? Całkowicie bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sytuację i powiemy Ci co możemy w tej sprawie zrobić. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami:

4.4/5 - (272 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem korzystania z witryny, Regulaminem udzielania pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: