Czy bank może zająć 500 plus? - Anty Dług Kancelaria Oddłużeniowa

Czy bank może zająć 500 plus?

Zastanawiasz się nad tym czy bank może zająć 500 plus, które wpływa na Twoje konto bankowe? Poniżej udzielamy odpowiedzi na to jakie prawa wobec posiadacza rachunku ma bank.

500 plus może zostać zajęte przez bank i komornika?

Kluczem dla zrozumienia tematyki jest to, że zgodnie z przepisami prawa polskiego egzekucję z rachunków bankowych może prowadzić wyłącznie komornika sądowy. Kim jest i co może komornik poruszaliśmy na naszym blogu w artykule: jak rozmawiać z komornikiem?

Zatem, czy bank, w którym masz rachunek może zająć świadczenie 500 plus, który na nie wpływa. Odpowiedź może być jedna, NIE, bank nie może zająć 500 plus. Jeśli już występuje taka sytuacja, to bank dokonuje zajęcia środków znajdujących się na rachunku osoby zadłużonej wyłącznie na żądanie komornika sądowego. Zatem bank sam z siebie takich czynności dokonywać nie może.

Co ważne jednak, świadczenie 500 plus nie podlega zajęciu komorniczemu. Jeśli jednak zdarzy się, że zostanie przez przypadek zajęte? Pisaliśmy o tym w naszym artykule na blogu: czy komornik może zająć 500 plus?

Mam komornika na koncie bankowym i 500 plus i nie wiem dlaczego. Co robić?

Jak wspomnieliśmy wyżej, egzekucja z konta bankowego, na które wpływa 500 plus jest możliwa. Nie powinna dotyczyć samego świadczenia, ale z winy banków prowadzących często jest przedmiotem egzekucji.

Bywa, że egzekucje komornicze prowadzone są na podstawie wadliwych, sądowych tytułów wykonawczych. A jeśli tak jest, to egzekucja powinna zostać umorzona. W konsekwencji osoba egzekwowana powinna odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze.

Jak to zrobić? Zadanie na pewno nie jest łatwe. Wymaga wiedzy prawniczej i wiele samozaparcia. Faktem jest, że umarzanie egzekucji nie jest w smak ani komornikowi, który już wykonał prace, ani wierzycielowi, który żąda zapłaty.

Jednak są sytuacje i procedury, które umożliwiają uwolnienie się od komornika i zablokowanie jego działań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Chętnie udzielimy Ci szczegółowych wyjaśnień i wskażemy sposoby rozwiązania Twojego problemu. Nasz numer telefonu do kontaktu to: 884 652 886.