Strona główna » Kruk windykacja – jak sobie poradzić? Kontakt. Opinie. Na co uważać?

Kruk windykacja – jak sobie poradzić? Kontakt. Opinie. Na co uważać?

Osoby, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych z pewnością słyszały o firmie KRUK. Windykacja KRUK to chyba najbardziej znany podmiot zajmujący się dochodzeniem wierzytelności w Polsce. Można nawet śmiało pokusić się o stwierdzenie, że ze słowem „windykacja” Kruk kojarzy się chyba najczęściej. Jest to pewnego rodzaju synonim. Z resztą nie bez przyczyny, ponieważ zakres windykacji KRUK jest stosunkowo szeroki i obejmuje znaczącą część ogólnego portfela długów w kraju. Jak więc sobie poradzić z windykacją? Na co uważać i czego nie robić? Jakie są opinie o KRUK oraz jaki jest kontakt do firmy KRUK? O tym poniżej.

UWAGA! Masz problemy z windykacją z powodu zaległości w spłacie zobowiązań finansowych (kredyty, pożyczki)? Czy wiesz, że możliwe jest skuteczne oddłużanie z kredytów i chwilówek? Na końcu materiały wskażemy sposoby oddłużania oraz gdzie można skorzystać z takiej usługi.

Czym jest i jak działa KRUK windykacja?

Firma KRUK to jak wspomnieliśmy wyżej potentat i synonim polskiej branży windykacyjnej. Pamiętać jednak trzeba, że KRUK windykacja to podmiot, który co do zasady jest wykonawcą działań windykacyjnych. W tym sensie, że działania windykacyjne co do zasady wykonywane są przez KRUK na rzecz podmiotu jakim jest Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Ten podmiot zajmuje się bowiem skupowaniem wierzytelności (długów) należnych od tysięcy osób. W tym również konsumentów. Zobowiązania kupowane są zwykle od masowych dostawców (usługodawców) takich jak:

 • banki,
 • firmy pożyczkowe, tzw. „chwilówki”,
 • firmy telekomunikacyjne,
 • firmy ubezpieczeniowe.

Dlatego kiedy kontaktuje się z Tobą windykacja KRUK to nie w celu ściągnięcia środków na swoje konto, ale dla podmiotu, który de facto reprezentuje.

Znając już model działania windykacji KRUK oraz określenia czym jest windykacja KRUK możemy przejść dalej. Skupimy się na tym jak działa windykacja KRUK oraz jak radzić sobie z działaniami firmy windykacyjnej w praktyce. Szczególnie, jeśli działania windykatora wykraczają poza możliwości znoszenia osoby windykowanej.

 Windykacja KRUK – czego można się spodziewać?

Każda windykacja – bez względu na to kto ją prowadzi – wygląda zwykle bardzo podobnie. Możliwe jest wyodrębnienie trzech (3) jasno oddzielonych od siebie etapów. Oczywiście nie wszystkie muszą wystąpić. Wystąpić może tylko pierwszy etap. Poniżej podajemy etapy windykacji w chronologicznej kolejności:

 • windykacja polubowna (przedsądowa),
 • windykacja sądowa,
 • egzekucja komornicza (windykacja przymusowa).

Każdy z etapów różni się od siebie. Na wstępnym etapie możliwe jest działanie najbardziej szerokie. Z kolei drugi etap (postępowanie sądowe) daje możliwości na pełne oddłużenie. Ostatni etap natomiast (postępowanie egzekucyjne) jest najbardziej wymagającym i jednocześnie najtrudniejszym do zawalczenia. Nie oznacza jednak, że kiedy KRUK windykacja złoży wniosek o egzekucję to nic nie da się w sprawie zrobić. Przeciwnie, w wybranych przypadkach działania (i to skuteczne!) są możliwe. Po więcej informacji zapraszamy dalej.

Przedsądowa windykacja KRUK. Czym jest? Na co uważać? Opinie Klientów.

Zacznijmy od tego, że windykacja KRUK na tle rynku odznacza się wysokimi standardami obsługi osób zadłużonych. Można więc powiedzieć, że opinie o windykacji KRUK są dobre, chociaż oczywiście zdarzają się też słabsze opinie. Sam fakt, że firma windykacyjna rości sobie prawa do zapłaty, a opinie o niej są pozytywne jeszcze nie oznacza, że masz płacić na zawołanie. Przeciwnie, musisz być świadomym swoich praw konsumentem i uważać na to, aby nie zapłacić czegoś czego nie musisz albo co jest znacząco zawyżone. Takie historie nie powinny być Twoim udziałem.

W tym momencie wskażemy jakie metody windykacji może zastosować KRUK na etapie przedsądowym. Tutaj wskazać możemy:

 • wezwanie do zapłaty,
 • telefon pracownika firmy windykacyjnej,
 • SMS z przypomnieniem o obowiązku zapłaty.

Zdarzyć się mogą oczywiście również osobiste wizyty windykatora. Tak jak przy każdej windykacji długów.

Tutaj warto pamiętać, że każda nieprzemyślana czynność ze strony potencjalnego dłużnika może zostać użyta przeciwko niemu. Warto wiedzieć, że uznanie długu przez osoby nie mające wiedzy prawniczej to częste zdarzenie. Może do niego dojść bezpośrednio (np. podpisanie ugody z windykatorem). Jednak nie tylko. Najczęściej dochodzi do pośredniego uznania długu, którym jest np. dokonanie niewielkiej nawet płatności czy uznanie długu podczas telefonicznej i nagrywanej rozmowy. Każde słowo w korespondencji i rozmowie z windykatorem jest ważne. Jak komunikować się z pracownikiem firmy windykacyjnej? Pisaliśmy o tym na naszym blogu w artykule: Jak rozmawiać z windykatorem?”. Z tego też powodu zasadnym jest korzystanie już na tym etapie z pomocy prawników, którzy zajmują się na stałe antywindykacją. Można w ten sposób uniknąć nieprzemyślanych ruchów i prostych błędów. Ma to znaczenie, bowiem w przypadku pojawiającego się na horyzoncie procesu sądowego każdy taki błąd zostanie skrzętnie wykorzystany przez pełnomocników windykacji KRUK.

Kontakt z KRUK. Jak wygląda i od czego się rozpoczyna?

Jak więc widać, kontakt z KRUK może zostać nawiązany z Tobą w różny sposób. Zazwyczaj osoby mające kontakt z KRUK informują, że otrzymują pisemne zawiadomienie o cesji wierzytelności i wezwaniu do zapłaty. Oczywiście telefony z windykacji są standardowym sposobem komunikacji i wzmacniają proces polubownego dochodzenia roszczeń przez KRUK.

Etap sądowy – windykacja KRUK składa pozew o zapłatę.

Kiedy windykacja KRUK nie osiągnie swoich celów jakimi jest odzyskanie środków w wyniku postepowania polubownego to wówczas może przystąpić do skierowanie do sądu pozwu przeciwko osobie zadłużonej. Po tym jak pozew znajdzie się w sądzie zwykle pozwany (potencjalny dłużnik) otrzymuje:

W takich sytuacjach zawsze należy reagować szybko i zdecydowanie. Tym bardziej, że na złożenie skutecznego odwołania do sądu (np. sprzeciw od nakazu zapłaty) pozwany ma zaledwie 2 tygodnie. Termin ten liczy się od dnia, w którym otrzymał on pismo z sądu. Terminowa odpowiedź na pismo z sądu jest zatem kluczowa dla ewentualnego powodzenia w sprawie. W każdym piśmie będącym odwołaniem i inicjującym spór sądowy trzeba powołać stosowne zarzuty procesowe. Dodatkowo trzeba to uzasadnić i należycie wesprzeć ewentualnymi dowodami. Zadanie nie jest łatwe, szczególnie dla osób nie znających taktyki procesowej i wiedzy prawniczej.

Oczywiście powodzenie w sprawie (skuteczne, sądowe i pełne oddłużenie) łatwiejsze jest do uzyskania kiedy przy boku pojawi się prawnik od spraw związanych z długami. Szczególnie z doświadczeniem o charakterze procesowym. Takich właśnie mamy w Kancelarii Anty – Dług. Dzięki naszej pomocy setki osób z całej Polski mogą cieszyć się faktycznym, sądowym oddłużeniem. Mamy setki udokumentowanych oddaleni powództwa. W tym przeciwko firmie Prokura, reprezentowanej przez windykację KRUK. Okazuje się, że wygrana z bankiem, firmą windykacyjną czy pożyczkową w sądzie jest możliwa! Najważniejsze jednak, aby być terminowym i korzystać z pomocy profesjonalistów.

Egzekucja komornicza – windykacja KRUK na ostatnim etapie.

Kiedy pojawia się komornik to wiele planów osób zadłużonych i wyobrażeń legnie w gruzach. Zajęte konto bankowe, wynagrodzenie za pracę czy emerytura potrafią mocno napsuć w życiowych planach. Okazuje się, że nie zawsze wszystko stracone. Na tym etapie windykacji KRUK również można starać się o pełne oddłużenie! Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Jeśli otrzymałeś pismo od komornika to w pewnych warunkach możesz jeszcze działać w celu uchronienia swojego majątku. Warunek? Zanim pojawił się komornik nie otrzymywałeś żadnych pism z sądu. W takich warunkach możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji komorniczej, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków.

Przeprowadzenie skutecznego oddłużania z komornikiem nie jest łatwe. W pierwszej kolejności osoba zadłużona mająca egzekucję musi ustalić u komornika  następujące informacje:

 • nazwa tytułu wykonawczego (np. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym),
 • nazwa sądu, który wydał tytuł wykonawczy,
 • data wydania tytułu wykonawczego,
 • nazwa wierzyciela,
 • sygnatura akt sprawy sądowej.

Mając takie dane należy zadzwonić do sądu, który wydał tytuł wykonawczy i zapytać się na jaki adres sąd wysyłał korespondencję. Zapewne okaże się, że był to stary i dawno nieaktualny adres. Chociażby stary adres zameldowania u rodziców. Należy w tym kontekście wiedzieć, że adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia. Liczy się adres, pod którym pozwany (aktualnie windykowany) mieszkał i przebywał.

Dalej pozostaje już kwestia złożenia wniosku do sądu o doręczenie tytułu egzekucyjnego oraz złożenie odwołania do sądu. Należy równolegle korespondować także z komornikiem. W tym zakresie pismo do komornika musi obejmować wniosek przynajmniej o tymczasowe zawieszenie egzekucji. Często zdarza się, że istnieje również potrzeba wymiany pism z wierzycielem. Zdecydowanie w sprawach oddłużania na etapie komorniczym zalecamy korzystanie z pomocy wykwalifikowanego prawnika.

Jak i gdzie mogę zgłosić o pomoc w załatwieniu sprawy sądowej i komorniczej?

W Kancelarii Anty – Dług już od wielu lat niesiemy skuteczną pomoc osobom zadłużonym. Naszą pasją jest ciągłe poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń w zakresie oddłużania. Dzięki naszym działaniom tysiące ludzi w całej Polsce otrzymały pomoc fachowego prawnika od spraw długów. Wszystko w rozsądnej, niewysokiej cenie.

Jak możesz się do nas zgłosić o pomoc? Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Wystarczy, że masz telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. W ten sposób możesz otrzymać wstępną, darmową analizę swojej sprawy bardzo szybko. Zadzwoń do nas lub napisz. Możesz wysłać do nas zgłoszenie również przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami:

4.9/5 - (49 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem korzystania z witryny, Regulaminem udzielania pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: