Strona główna » Windykacja Profi Credit. Jak wygrać w sądzie i zatrzymać komornika?

Windykacja Profi Credit. Jak wygrać w sądzie i zatrzymać komornika?

Dostałeś sądowy nakaz zapłaty z Profi Credit? Nie myl tego z wezwaniem do zapłaty ani innym pismem ponaglającym do zapłaty. Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym to poważna sprawa. Nie możesz tego bagatelizować, ponieważ mogą spotkać Cię niemiłe konsekwencje. Jakie i co zrobić kiedy otrzymasz nakaz zapłaty z Profi Credit opisujemy na blogu w tym właśnie artykule. Opiszemy też co może windykator Profi Credit i co zrobić kiedy masz komornika z Profi Credit.

Nakaz zapłaty z Profi Credit. Co robić?

Pamiętaj, że cała historia sądowa z Profi Credit zaczyna się od pozwu. To właśnie pozew inicjuje postępowanie sądowe z Profi Credit. W pozwie firma pożyczkowa Profi Credit wskazuje dlaczego pozywa Cię do sądu, przedstawia twierdzenia oraz dowody na poparcie swoich tez. Wszystko to ma przekonać sędziego rozpatrującego sprawę do tego, że dług istnieje i każda złotówka żądana w pozwie jest należna. Jednak czy na pewno to wystarczy? O tym dalej.

UWAGA! Nakaz zapłaty z sądu to nie jest wezwanie do zapłaty z Profi Credit!

W zdecydowanej większości przypadków po złożeniu pozwu przez firmę Profi Credit sąd wyda nakaz zapłaty. Będzie to:

Zdarzyć się może także i taka sytuacja, że sąd nie wyda nakazu zapłaty, ale wyda obowiązek złożenia pisma, które nazywa się odpowiedź na pozew. Cokolwiek by się nie wydarzyło musisz się bronić.

Profi Credit pozywa do sądu. Od czego zacząć?

Otrzymując nakaz zapłaty z sądu wraz z pozwem musisz wiedzieć jak pismo takie przeczytać ze zrozumieniem. Przede wszystkim to co zawarte jest w pozwie musi interesować Cię najbardziej. To samo dotyczy dokumentów załączanych przez Profi Credit do pozwu o zapłatę. Zazwyczaj będzie to:

  • weksel „in blanco”,
  • umowa pożyczki,
  • wypowiedzenie umowy pożyczki,
  • wezwanie do wykupu weksla.

Uwierz nam, w zdecydowanej większości przypadków firma Profi Credit popełnia jakiś błąd. Nie zawsze jest on na tym samym etapie, ale zdecydowanie należy wiedzieć gdzie i czego szukać.

W celu uskutecznienie swojej obrony musisz wiedzieć czym są klauzule niedozwolone. To broń, której firmy pożyczkowe i windykacyjne boją się najbardziej. Profi Credit również, a doświadczony prawnik od spraw oddłużania, np. w naszej Kancelarii Anty-Dług, potrafi znaleźć nawet najmniejszy błąd.

Efekt? Chociażby niewielki błąd ze strony Profi Credit może skutkować oddaleniem powództwa i całkowitym oddłużeniem sądowym!

Sprzeciw od nakazu zapłaty Profi Credit.

Jeśli w Twojej sprawie z Profi Credit wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym to musisz wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Inaczej będzie jeśli wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Ten drugi jest groźniejszy dla osoby zadłużonej i przysługują od niego zarzuty od nakazu zapłaty w postepowaniu nakazowym. Jedno i drugie pismo wnosi się do sądu, który wydał nakaz zapłaty w terminie 2 tygodni. Termin liczony jest od dnia, w którym jako osoba pozwana odebrałeś nakaz zapłaty wraz z pozwem i innymi załącznikami.

Pamiętaj, że nakaz zapłaty z sądu w sprawie Profi Credit nie jest końcem walki o oddłużenie. Wręcz przeciwnie. To dopiero początek Twojej drogi ku zrzuceniu kajdan zadłużenia. Na pewno warto podejmować wysiłki w celu uzyskania korzystnego orzeczenia sądu.

Komornik z Profi Credit. Czy to już koniec?

Jeśli masz komornika z Profi Credit to być może jeszcze nic straconego. W niektórych przypadkach możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie zabranych pieniędzy. Kiedy jest to możliwe? Wszystko zależy od tego co działo się zanim pojawił się komornik. Jeżeli w Twojej sprawie z Profi Credit komornik pojawił się bez żadnego ostrzeżenia i pism sądowych to masz dużą szansę na uratowanie majątku! Musisz jednak działać szybko i sprawnie.

Co zrobić? Niestety, ale cała procedura jest dosyć skomplikowana i wymaga pisania do sądu, komornika i niekiedy też do wierzyciela czyli Profi Credit. Jak się domyślasz zadanie wymaga dużej wiedzy teoretycznej i znacznego doświadczenia w praktyce. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Jeśli masz komornika z Profi Credit i pojawił się on bez żadnych uprzednich pism z sądu to pomożemy Ci w zatrzymaniu komornika i odzyskaniu pieniędzy!

Czego nie może windykator Profi Credit?

Poza sprawami ściśle związanymi z sądem i komornikiem wiele zgłoszeń otrzymujemy jeszcze na etapie przedsądowym. W tym momencie zazwyczaj windykator Profi Credit stara się nakłonić osobę potencjalnie zadłużoną do spłaty zobowiązań i kreślonych przez niego kwot. Pamiętaj, że windykator z Profi Credit i innej firmy pożyczkowej czy windykacyjnej nie ma żadnych uprawnień władczych przeciwko Twojej osobie.

Czego nie może windykator Profi Credit? Oto kilka przykładów.

  1. Windykator Profi Credit nie może wchodzić do domu osoby zadłużonej bez jej wiedzy i zgody,
  2. Windykator Profi Credit nie może informować rodziny, znajomych, sąsiadów o długach,
  3. Windykator Profi Credit nie może przychodzić do pracy osoby zadłużonej wprawiając ją w zakłopotanie,
  4. Windykator Profi Credit nie może zastraszać policją czy prokuraturą w celu spłaty zadłużenia.

Każde z takich działań jak wyżej może być nawet potraktowane jako przestępstwo samo w sobie albo jako przestępstwo uporczywego nękania.

Jeśli czujesz się zagrożony/zagrożona nie bój się prosić o pomoc. Możesz zawsze zgłosić sprawę odpowiednim organom państwa. Poza tym w naszej Kancelarii Anty-Dług pomagamy i doradzamy także na etapie przedsądowym, czyli windykacji.

Doświadczenie EUROLEGE w sprawach przeciwko Profi Credit.

Jako kancelaria oddłużeniowa od wielu lat pomagamy osobom mającym długi w wyjściu z nich. W sprawach przeciwko Profi Credit reprezentowaliśmy naszych podopiecznych w wielu sporach sądowych. Ogromna cześć tych spraw kończyła się całkowitym oddłużeniem albo znacznym zredukowaniem zadłużenia.

Warto na pewno starać się o oddłużenie. Otrzymując pierwsze pismo z sądu w sprawie Profi Credit musisz reagować natychmiast. Nie możesz zwlekać. Jeśli spóźnisz się ze zgłoszeniem swojej sprawy i nic nie zrobisz to możesz mieć na głowie komornika sądowego. Musisz wiedzieć, że komornik na wniosek Profi Credit może zająć Ci wynagrodzenie za pracę, rentę, emeryturę czy konto bankowe. W skrajnych przypadkach także dom, działkę czy samochód. Nie są to na pewno sprawy, które możesz sobie puścić płazem licząc na to, że „jakoś to będzie”.

Jak zgłosić się do Kancelarii EUROLEGE w sprawie Profi Credit?

Jesteśmy kancelarią o zasięgu ogólnopolskim. Pomagamy osobom zadłużonym przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Swoją pomoc niesiemy także dla osób zamieszkujących za granicą, ale mających długi w naszym kraju.

Dzięki temu, że postawiliśmy na pełną informatyzację usług prawniczych jesteśmy dostępni z każdego miejsca w Polsce i na świecie. Wystarczy, że wyślesz do nas zgłoszenie albo zadzwonisz. Wszystko załatwisz zdalnie bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Wszystko szybko, bezpiecznie i wygodnie.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz już dzisiaj. Wstępna pomoc i analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami:

4.5/5 - (187 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: