Strona główna » Nakaz zapłaty z sądu. Kiedy komornik?

Nakaz zapłaty z sądu. Kiedy komornik?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu? To wcale nie oznacza, że musisz płacić! Wystarczy, że odwołasz się w ustawowym terminie i masz szansę uzyskać oddłużenie. Musisz jednak działać terminowo, a dodatkowo tak bronić się w procesie sądowym o zapłatę, aby sąd oddalił powództwo. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę? O tym w artykule.

UWAGA! Odebrałeś sądowy nakaz zapłaty? Nie zwlekaj z działaniem i odwołaj się jak najszybciej. Nie wiesz jak to zrobić? Potrzebujesz wsparcia prawnego doświadczonego prawnika? Napisz do kancelarii EUROLEGE albo zadzwoń (530 333 130). Więcej szczegółów na końcu materiału.

Czym jest sądowy nakaz zapłaty?

Zgodnie z przepisami KPC sąd może wydać wobec pozwanego nakaz zapłaty. Wśród takich orzeczeń sądu wyróżniamy:

Od każdego z tych orzeczeń przysługuje środek zaskarżenia. Dlatego na pytanie: „Otrzymałem nakaz zapłaty z sądu. Kiedy komornik?” odpowiadamy, być może nigdy! Jest to jak najbardziej możliwe. Poza tym, w razie ewentualnie przegranej sprawy pozwany, który się odwołuje zyskuje co najmniej dużo czasu na uzyskanie środków potrzebnych do zaspokojenia roszczenia. Oczywiście poza niepowtarzalną szansą na sądowe wyjście z długów!

Co zrobić, aby otrzymując nakaz zapłaty nie mieć komornika?

Szybkie pojawienie się komornika po otrzymaniu nakazu zapłaty z sądu to możliwość zarezerwowana jedynie dla tych, którzy nie chcą w swoim życiu nic zmieniać, ani podejmować działań. Na taką bierność liczą właśnie pozywające do sądów instytucje jak banki, chwilówki czy firmy windykacyjne.

Świadomy swoich praw konsument wie, że podejmowanie walki w sądzie to początek drogi, która może skończyć się życiem bez długów. O czym musisz pamiętać przede wszystkim to terminy. Jeśli chodzi o nakazy zapłaty to wyróżniamy tutaj 2 terminy:

Każde z takich odwołań musi spełniać warunki pisma procesowego. Dlatego w celu zabezpieczenia się od strony formalnej warto w tym względzie korzystać z pomocy doświadczonych procesowo prawników. Takich, którzy znają dobrze meandry prawa procesowego, a jednocześnie sztuczki procesowe stosowane przez instytucje finansowe.

Pomoc w napisaniu odwołania od nakazu zapłaty? Zgłoś się do Kancelarii EUROLEGE!

Kiedy potrzebujesz pomocy prawnika to bez względu na wartość swojego zadłużenia i to kto jest wierzycielem możesz skorzystać z pomocy Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu). Atutem jest tutaj możliwość uzyskania pomocy doświadczonego mecenasa bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Kolejna ważna sprawa to koszty obsługi prawnej, które kształtowane są na niskich poziomach, z możliwością rozłożenia na raty. Natomiast wstępna analiza sprawy jest w całości bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!

Dostałeś nakaz zapłaty z sądu? Napisz lub zadzwoń. Możesz również wysłać zgłoszenie swojej sprawy przez formularz kontaktowy dostępny na tej stronie.

Skontaktuj się z nami:

4.7/5 - (64 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: