Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu? To wcale nie oznacza, że musisz płacić! Wystarczy, że odwołasz się w ustawowym terminie i masz szansę uzyskać oddłużenie. Musisz jednak działać terminowo, a dodatkowo tak bronić się w procesie sądowym o zapłatę, aby sąd oddalił powództwo. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę? O tym w artykule.
UWAGA! Odebrałeś sądowy nakaz zapłaty? Nie zwlekaj z działaniem i odwołaj się jak najszybciej. Nie wiesz jak to zrobić? Potrzebujesz wsparcia prawnego doświadczonego prawnika? Napisz do kancelarii EUROLEGE albo zadzwoń (530 333 130). Więcej szczegółów na końcu materiału.
Spis treści:
Czym jest sądowy nakaz zapłaty?
Zgodnie z przepisami KPC sąd może wydać wobec pozwanego nakaz zapłaty. Wśród takich orzeczeń sądu wyróżniamy:
- nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym,
- nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU),
- nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym.
Od każdego z tych orzeczeń przysługuje środek zaskarżenia. Dlatego na pytanie: „Otrzymałem nakaz zapłaty z sądu. Kiedy komornik?” odpowiadamy, być może nigdy! Jest to jak najbardziej możliwe. Poza tym, w razie ewentualnie przegranej sprawy pozwany, który się odwołuje zyskuje co najmniej dużo czasu na uzyskanie środków potrzebnych do zaspokojenia roszczenia. Oczywiście poza niepowtarzalną szansą na sądowe wyjście z długów!
Co zrobić, aby otrzymując nakaz zapłaty nie mieć komornika?
Szybkie pojawienie się komornika po otrzymaniu nakazu zapłaty z sądu to możliwość zarezerwowana jedynie dla tych, którzy nie chcą w swoim życiu nic zmieniać, ani podejmować działań. Na taką bierność liczą właśnie pozywające do sądów instytucje jak banki, chwilówki czy firmy windykacyjne.
Świadomy swoich praw konsument wie, że podejmowanie walki w sądzie to początek drogi, która może skończyć się życiem bez długów. O czym musisz pamiętać przede wszystkim to terminy. Jeśli chodzi o nakazy zapłaty to wyróżniamy tutaj 2 terminy:
- 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym i EPU
- 1 miesiąc na złożenie zarzutów od nakazu zapłaty w postepowaniu nakazowym.
Każde z takich odwołań musi spełniać warunki pisma procesowego. Dlatego w celu zabezpieczenia się od strony formalnej warto w tym względzie korzystać z pomocy doświadczonych procesowo prawników. Takich, którzy znają dobrze meandry prawa procesowego, a jednocześnie sztuczki procesowe stosowane przez instytucje finansowe.
Pomoc w napisaniu odwołania od nakazu zapłaty? Zgłoś się do Kancelarii EUROLEGE!
Kiedy potrzebujesz pomocy prawnika to bez względu na wartość swojego zadłużenia i to kto jest wierzycielem możesz skorzystać z pomocy Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu). Atutem jest tutaj możliwość uzyskania pomocy doświadczonego mecenasa bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Kolejna ważna sprawa to koszty obsługi prawnej, które kształtowane są na niskich poziomach, z możliwością rozłożenia na raty. Natomiast wstępna analiza sprawy jest w całości bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!
Dostałeś nakaz zapłaty z sądu? Napisz lub zadzwoń. Możesz również wysłać zgłoszenie swojej sprawy przez formularz kontaktowy dostępny na tej stronie.
Skontaktuj się z nami:
- Zadzwoń: 530 333 130 (kliknij w numer)
- Napisz: kontakt@eurolege.pl
- Wyślij zgłoszenie: anty-dlug.pl/zgloszenie