Strona główna » Aion Bank a komornik. To działa?

Aion Bank a komornik. To działa?

Osoby mające trudności z toczącą się egzekucją komornicza próbują chwytać się różnych rozwiązań. Wszystko po to, aby ulżyć swoim finansom wobec działań organu egzekucyjnego. Szczególnie dotkliwa i uprzykrzająca życie dłużnika jest egzekucja z konta bankowego. Największy problem mają te osoby, które posiadają konto bankowe dedykowane do wpływu środków pochodzących ze stałej pracy. Zwykle chodzi o wpływy pobierane z tytułu wynagrodzenia z umowy o pracę czy umowy zlecenia.

W tym kontekście wielu czytelników naszego bloga pytana nas o Aion Bank a komornik. Czy konto w Aion Bank jest wolne od komornika? O tym w poniższym materiale.

UWAGA! Masz problemy z długami na etapie egzekucji komorniczej? Komornik zabiera Ci pieniądze? Zablokowanie komornika i wstrzymanie egzekucji komorniczej jest niekiedy możliwe! Kiedy i jak to zrobić? Kto pomoże wyjść z długów w trakcie trwającej egzekucji? Tego wszystkiego dowiesz się na końcu teksu.

Jak wygląda egzekucja z konta bankowego w praktyce?

Egzekucja z konta bankowego to jeden z najprostszych i najbardziej powszechnych sposobów działania komornika. Co ważne, komornik zajmuje konto bankowe bez powiadomienia. Zajęcie rachunku bankowego jest zatem dla osoby zadłużonej co do zasady zaskoczeniem. Dopiero później egzekwowany dłużnik dostaje od komornika pismo zawierające informacje dotyczące podjętej przez niego czynności.

W jaki sposób komornik dowiaduje się o rachunku bankowym osoby zadłużonej? To bardzo proste zadanie. Komornik sądowy prowadzi egzekucje na podstawie tytułu wykonawczego. Niemal zawsze pochodzącego od sądu. W takim dokumencie znajdują się dokładne dane osoby zadłużonej. Wskazane jest przede wszystkim jej imię, nazwisko oraz numer PESEL. Ta ostatnia informacja jest kluczowa. Komornik korzysta z systemu OGNIVO. Za pośrednictwem tego programu jest w stanie wysłać w szybkim tempie zapytania do wszystkich banków działających w Polsce o informacje dotyczące posiadanych przez dłużnika rachunkach bankowych. Informacje zwrotne do komornika spływają szybko. Kolejna czynność to już zajęcie konta bankowego osoby o wskazanym numerze PESEL oraz imieniu i nazwisku. Oczywiście wszystkie te zapytania pozostają poza wiedzą osoby zadłużonej. Zajęcie konta bankowego ma być dla niej w końcu zaskoczeniem.

Czy komornik znajdzie konto w AION Banku?

Prześledźmy zatem czym jest AION Bank i czy konto w AION Bank widoczne jest dla komornika? Zgodnie z dostępnymi informacjami AION Bank to normalny bank zagraniczny, ale działający na terytorium Polski w formie zagranicznego oddziału. Siedziba AION Banku mieści się w Brukseli (BELGIA).

Okazuje się, że kontom zakładanym w AION Bank nadawany jest polski numer IBAN. Ponadto siedziba oddziału również znajduje się w Polsce, tj.: ul. Dobra 40, 00 – 344 Warszawa. Wszystkie te informacje (a w szczególności nadawanie polskiego numeru IBAN) świadczą o tym, że konto w AION Banku nie jest wolne od komornika. Jeśli zatem zakładasz konto w AION Bank z nadzieją, że środki na nim zgormadzone nie zostaną zajęte przez komornika sądowego to mocno się rozczarujesz.

Czy istnieje jakieś konto, którego nie zajmie komornik?

Ogólnie rzecz ujmując znalezienie konta wolnego od komornika nie jest łatwe. Świetnym rozwiązaniem może być tutaj co najwyżej konto w banku zagranicznym, ale z dostępem do bankowości internetowej. Przy czym w Polsce również można założyć konto wolne od komornika i to w polskim banku. Chodzi mianowicie o konto socjalne (rodzinne). Przy czym konto socjalne możliwe jest do założenia tylko dla osób pobierających świadczenia socjalne, które nie podlegają zajęciu, komorniczemu. Najlepszym przykładem jest 500 plus, którego nie może zająć komornik.

Czy jest możliwe zablokowanie komornika na koncie bankowym?

Z praktyki Kancelarii EUROLEGE (właściciel witryny) wynika, że istnieje możliwość zablokowania komornika, który prowadzi egzekucję z rachunku bankowego. Nie jest to jednak tak oczywiste i trzeba spełnić kilka warunków. Jednak po ich spełnieniu oddłużenie z komornikiem jest jak najbardziej możliwe. W Kancelarii EUROLEGE mamy za sobą tysiące udanych oddłużeń przeprowadzonych już na etapie postępowania egzekucyjnego (komorniczego). Kiedy można starać się o takie dobrodziejstwo?

Zdecydowanie trwałe rozwiązanie sprawy to uchylenie tytułu wykonawczego w całości i umorzenie egzekucji. Jest to możliwe, ale jedynie wówczas, gdy pojawienie się komornika stanowiło dla osoby zadłużonej całkowite zaskoczenie. W tym sensie, że komornik pojawił się bez żadnych informacji w zakresie toczonego postępowania sądowego.

Czy w Twojej sprawie komorniczej możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez organ egzekucyjny pieniędzy? Możesz to wstępnie sprawdzić odpowiadając sobie na proste pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?” Jeśli odpowiesz zdecydowanie „NIE” to oznacza, że zapewne skuteczność oddłużania z komornikiem byłaby duża. Trzeba jednak sprawdzić to dokładnie. W tym celu zadzwoń do komornika, który prowadzi Twoją egzekucję i ustal następujące informacje:

Jeśli masz już te dane zadzwoń do sądu, który wydał tytuł wykonawczy. Ustal na jaki adres sąd wysyłał do Ciebie jako pozwanego pisma sądowe. Może okazać się (co jest bardzo prawdopodobne), że był to stary i dawno nieaktualny adres. Zapewne jakiś adres zameldowania, pod którym faktycznie nie mieszkałeś od dłuższego czasu. W takiej sytuacji wystarczy już tylko zacząć działać! Jednak od czego zacząć? O tym poniżej.

Wiem, że sąd popełnił błąd. Co mam robić dalej?

Jeżeli już wiesz, że sąd wysyłał do Ciebie pisma sądowe na błędny adres to musisz rozpocząć działania jak najszybciej. Niestety z każdym kolejnym dniem, tygodniem i miesiącem komornik coraz bardziej będzie atakował Twój majątek i obciąży Cię kosztami postepowania egzekucyjnego. Zadanie jednak na tym etapie nie jest już łatwe i z naszego doświadczenia jako Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) wynika, że warto korzystać w tym momencie z prawnika od spraw długów. Ewidentnie brak profesjonalnej pomocy prawnej znacznie zmniejsza szanse powodzenia w sprawie i naraża Cię na liczne oraz stosunkowo proste błędy. Takie, których doświadczony prawnik by nie popełnił.

W ramach postępowania oddłużeniowego z komornikiem musisz przede wszystkim nawiązać korespondencyjny kontakt z sądem, który wydał tytuł wykonawczy. Trzeba nie tylko doprowadzić do skutecznego doręczenia Ci przesyłek sądowych, ale także złożyć odwołanie do sądu. Zwykle będzie to sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo w EPU. Kolejna kwestia do wymiana pism z komornikiem w celu umorzenia egzekucji. Trzeba to jednak wszystko robić w sposób zsynchronizowany. Nie za wcześnie, ale i nie za późno. Do tego dodatkowo dochodzi zwykle potrzeba składania pism do wierzyciela, który zainicjował egzekucję. Pamiętaj, że jest on reprezentowany przez fachowych prawników, a ich celem jest utrzymanie toczonej egzekucji, aby była stale skutecznie prowadzona. W takim zakresie warto posiadać po swojej stronie prawnika, który rozpozna zagrożenia i przeprowadzi postępowanie od początku, aż do samego, pozytywnego końca.

Gdzie się zgłosić? Jak pomaga Kancelaria EUROLEGE?

W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym. Nasza pomoc świadczona jest zdalnie, w związku z czym jesteśmy w stanie docierać do każdego potrzebującego fachowej pomocy z zakresu antywindykacji. Ma to też inny ogromny atut. W celu skorzystania z naszej pomocy prawnej nie musisz wychodzić z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Dodatkowo za wstępna analizę prawną swojej sprawy nie zapłacisz u nas nawet złotówki. Jest ona bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Potrzebujesz pomocy prawnika w swojej sprawie komorniczej? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Najpóźniej kolejnego dnia do Ciebie zadzwonimy i ustalimy jak może Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:

4.9/5 - (49 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: