Strona główna » Oszustwa na Vinted. Odzyskaj skradzione pieniądze!

Oszustwa na Vinted. Odzyskaj skradzione pieniądze!

Oszuści działający w Internecie znają wiele sposobów szybkiego wzbogacenia się kosztem innych użytkowników sieci. Obecnie jednym z najczęściej występujących typów oszustwa z jakim się spotykamy to oszustwo na Vinted. Każdego dnia zgłasza się do nas co najmniej kilka osób, które mają problemy tego rodzaju, że sprzedając na Vinted stracili wszystkie pieniądze z konta bankowego. Jak się okazuje sama aplikacja jest skonstruowana i działa poprawnie. Cały proceder faktycznie toczy się poza platformą Vinted, a ta wykorzystywana jest jedynie jako sposób nawiązywania kontaktu oszusta z potencjalną ofiarą.

W materiale opiszemy na czym polegają oszustwa na Vinted, jak się przed nimi chronić oraz co zrobić, aby odzyskać pieniądze skradzione przez oszusta internetowego.

UWAGA! Ktoś ukradł Ci pieniądze z konta bankowego? Chcesz je odzyskać? Musisz zacząć działać! W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) świadczymy profesjonalną pomocą osobom, które zostały pokrzywdzone działaniami cyberoszustów i straciły środki zdeponowane na kontach bankowych. Chcesz dowiedzieć się jak to możliwe? Koniecznie przeczytaj artykuł do samego końca!

Na czym polegają oszustwa na Vinted? Mail od Vinted to może być oszustwo.

Oszustwo na Vinted to metoda, która polega na wprowadzeniu w błąd użytkownika platformy Vinted i wykorzystania jej niewiedzy technicznej w celu uzyskania dostępu do jej konta bankowego i kradzieży pieniędzy. Cały proceder oszustwa na Vinted. Jak przebiega oszustwo na Vinted? Wszystko jest bardzo proste, a jednocześnie na tyle naturalne, że łatwo nabrać się na działanie oszusta. Cały proces rozpoczyna się od kontaktu oszusta, który kupuje rzecz wystawioną przez sprzedawcę (ofiarę oszustwa). Oszust informuje, że za chwilę na adres mailowy ofiary wysłana zostanie wiadomość potwierdzająca zakup oraz wymagająca zatwierdzenia całej transakcji. Przykładowy mail wygląda następująco:

Źródło: www.eurolege.pl

Co stanie się po kliknięciu w link? Użytkownik zostaje przekierowany na fałszywą stronę internetową, na której proszony jest o podanie danych (np. numeru karty płatniczej) albo zalogowanie na konto bankowe. W efekcie oszust uzyskuje możliwość kradzieży pieniędzy z konta bankowego oraz w niektórych przypadkach zawarcie pożyczki albo kredytu na dane osobowe swojej ofiary. Jak więc widać chwila nieuwagi może bardzo wiele kosztować. Oszustwo na Vinted bywa więc niezwykle groźne.

Jak uniknąć oszustwa na Vinted?

Podstawą uniknięcia oszustwa na Vinted jest kategoryczna odmowa klikania w jakiekolwiek linki przesyłane mailowo czy przez komunikatory. W każdym przypadku należy dokładnie sprawdzać cały adres mailowy, z którego przychodzi wiadomość. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości należy odmówić wchodzenia w linki. Warto w tym zakresie skorzystać z pomocy technicznej na prawdziwej i zweryfikowanej stronie Vinted. W ten sposób można bez problemu uniknąć poważnych kłopotów.

Niestety, ale w oszustwo na Vinted dotyczy głównie nowych użytkowników. Cyberprzestępcy świetnie wiedzą kto jest nowym użytkownikiem i takim właśnie nawiązują kontakt. Osoby, które nie mają doświadczenia w sprzedaży na portalu Vinted są zdecydowanie łatwiejszym celem. Nie znają mechanizmów związanych z zakupem i sprzedażą. Wierzą, że po drugiej stronie jest uczciwy kupujący, a całość transakcji przebiega zgodnie z procedurami Vinted. Okazuje się jednak, że platforma sprzedażowa wykorzystywana jest przez oszustów jak teren do pozyskania ofiary. Tak, jak przykładowo „kieszonkowcy”, którzy w środkach komunikacji zbiorowej upatrują swoje ofiary.

Zostałem oszukany na Vinted. Co dalej? Gdzie zgłosić?

Padłeś ofiarą oszustwa na Vinted? Z Twojego konta bankowego zniknęły pieniądze? A może oszuści nabrali na Twoje dane osobowe kredyty lub pożyczki? Sytuacja nie jest beznadziejna, a w tego rodzaju oszustwach szansa na odwrócenie niekorzystnych zdarzeń jest stosunkowo wysoka. Ważne, aby nie poddawać się i walczyć o swoje. Nawet, jeśli policja rozłoży ręce i nie znajdzie sprawcy a bank odmówi uwzględnienia Twojej reklamacji. Jednak po kolei. Co trzeba zrobić? Poniżej schemat działania w przypadku oszustwa na Vinted.

– ZAWIADOMIENIE NA POLICJĘ –

Kiedy tylko dowiesz się, że padłes ofiara oszustwa internetowego natychmiast złóż zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zrobisz to w najbliższej jednostce Policji albo Prokuratury. Wobec tego, że cyberoszuści świetnie się maskują i anonimizują swoje ruchy to w dużej liczbie spraw nie udaje się ustalić sprawcy przestępstwa. To nie szkodzi. Jest to jednak ruch konieczny dla powodzenia w sprawie.

– REKLAMACJA BANKOWA –

Powiadom o całej sytuacji bank prowadzący Twój rachunek bankowy, z którego dokonano kradzieży pieniędzy. Złóż jednocześnie reklamację bankową. Z naszego doświadczenia wynika, że grubo ponad 90% przypadków kończy się negatywnym rozpatrzeniem reklamacji. Nie martw się, to standardowa procedura bankowa. Złożenie reklamacji jest warunkiem koniecznym do podjęcia dalszych działań i odzyskania zabranych Ci pieniędzy.

– RAPORT BIK –

Natychmiast złóż wniosek o raport BIK. W ten sposób dowiesz się, czy cyberoszuści nie zaciągnęli na Twoje dane osobowe zobowiązań finansowych. Wyłudzenie kredytu to niestety spotykane zjawisko. Przy okazji warto wykupić taką usługę jak Alert BIK. Dzięki niej w czasie rzeczywistym dowiesz się czy ktoś nie próbuje zaciągać kredytów i pożyczek na Twoje dane.

Kiedy wykonasz wszystkie te czynności musisz zacząć realną walkę o sprawiedliwość. W końcu z twojego konta zniknęły pieniądze. Możliwe też, że oszuści dodatkowo wzbogacili się twoim kosztem zaciągając na Ciebie kredyty i pożyczki. Teraz pokażemy Ci co można zrobić, aby walczyć o swoje!

Jak odzyskać pieniądze stracone w wyniku oszustwa na Vinted?

Jak wspomnieliśmy wyżej banki same z siebie nie wykonują obowiązków wynikających z przepisów prawa. Nie oddają środków ofiarom przestępstw internetowych (w tym oszustwa na Vinted) pomimo wyraźnego obowiązku przewidzianego ustawą. Nie ma na tym etapie znaczenia w jaki sposób doszło do zdarzenia. Odmowa banku przywrócenia salda na rachunku (zwrotu pieniędzy) na tym etapie powinna mieć co do zasady miejsce tylko w przypadku umyślnego działania ofiary oszustwa.

UWAGA! To bank prowadzący Twoje konto zobowiązany jest do uzupełnienia jego salda do wysokości utraconych przez Ciebie pieniędzy. Jeśli tego nie zrobi uzyskujesz prawną możliwość ubiegania się o to w sądzie.

W zależności od tego jakie były skutki działania oszusta możemy wskazać na dwie możliwe czynności procesowe, tj.:

  • złożenie pozwu o zapłatę przeciwko bankowi,
  • złożenie pozwu o stwierdzenie nieważności zawartych umów pożyczek/kredytów.

Musisz wiedzieć, że opłata sądowa w tego rodzaju sprawie nie może być wyższa niż 1000 zł!

Oszustwo na Vinted. Kto mi pomoże?

W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) od dłuższego czasu zajmujemy się pomocą osobom pokrzywdzonym cyberprzestępstwami. Wiemy jak wygląda oszustwo internetowe i z jakimi problemami spotykają się osoby, które zostały nim dotknięte. Dlatego posiadamy w naszej ofercie pomoc osobom oszukanym w sieci. W szczególności tym, które straciły pieniądze i na które zostały zaciągnięte zobowiązania finansowe w wyniku działań przestępnych.

Wyżej wskazaliśmy, że nie jest istotne czy sprawca oszustwa na Vinted został złapany czy też nie. W obu przypadkach jesteśmy w stanie podejmować działania zmierzające do uzyskania wyniku zadowalającego dla naszych Klientów.

Poprzez wiele lat naszej działalności pomogliśmy setkom osób wyjść na finansowa prostą. Pomagaliśmy w postępowaniach sądowych z bankami, chwilówkami czy firmami windykacyjnymi przed sądami w całej Polsce. Działamy zdalnie, w związku z czym dostęp do prawnika o wysokiej specjalizacji jest obecnie bardzo łatwy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać pomoc prawną. To ogromne udogodnienie. Daje oszczędność czasu, ale też pieniędzy, ponieważ ceny usług w Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) są ustalane na niskich poziomach względem stawek proponowanych w stacjonarnych kancelariach prawnych.

UWAGA! Wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. W jej ramach uzyskujesz darmową analizę dokumentów i poradę prawnika – specjalisty.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Zadzwoń do nas lub napisz jeszcze dzisiaj. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego i ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:

4.5/5 - (50 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: