Strona główna » Bocian Pożyczki – niespłacanie. Jakie są konsekwencje?

Bocian Pożyczki – niespłacanie. Jakie są konsekwencje?

Masz zobowiązania finansowe w firmie Bocian Pożyczki? Zalegasz z płatnościami rat i w związku z tym pojawił się problem z windykacją Bocian Pożyczki? Czym grozi niespłacanie Bocian Pożyczki? Na co uważać i co robić, kiedy firma pożyczkowa dochodzi roszczeń? O tym wszystkim dowiesz się z tego poradnika.

UWAGA! Masz problemy z pożyczkami i kredytami? Firmy pożyczkowe, windykacyjne i banki dokonują wobec Ciebie windykacji długów? Masz szansę na oddłużanie. Jest to możliwe na każdym etapie sprawy. Chcesz dowidzieć się więcej jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj tekst aż do samego końca.

Na czym polega działalność firmy Bocian Pożyczki?

Bocian Pożyczki to funkcjonująca na naszym rynku od wielu lat firma pożyczkowa. W Pewnym sensie synonim tzw. pożyczek „chwilówek”. Zdecydowanie rozpoznawalna marka i wielu klientów w całej Polsce. Można śmiało powiedzieć, że Bocian Pożyczki to bardzo duży konkurent na rynku pożyczkowym względem chociażby takiego podmiotu jak Provident.

Niespłacanie Bocian Pożyczki. Czym grozi?

Brak spłaty pożyczki w Bocian Pożyczki czy każdej innej firmie pożyczkowej zwykle wiąże się z tym samym. Konkretnie, z windykacją. Początkowo osoba zadłużona może oczekiwać, że pracownicy „chwilówki” będą dzwonili lub pisali pisma z prośbą o zapłatę. Wezwanie do zapłaty to charakterystyczne działanie w celu odzyskania należności.

Warto tutaj odnotować, że firmy pożyczkowe oraz banki chętnie sprzedają swoje „wierzytelności” do firm windykacyjnych. Dlatego często nasi Klienci spotykają się z windykacją nie ze strony firm pożyczkowych, ale już firm windykacyjnych, np. KRUK windykacja.

Ustalmy zatem konkretnie, czym grozi niespłacanie Bocian Pożyczki? Możliwe są tutaj trzy (3) niezależne od siebie scenariusze, a więc:

 • postępowanie przedsądowe (polubowne),
 • postepowanie sądowe,
 • postępowanie egzekucyjne (komornicze).

Ustalmy więc co robić, kiedy każdy z tych etapów nastąpi.

Windykacja polubowna – Bocian Pożyczki. Co może się wydarzyć?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej niespłacanie Bocian Pożyczki może skutkować otrzymywaniem monitów o potrzebie spłaty. Oczywiście brak spłaty pożyczki kończy się zawsze tym samym , a więc wypowiedzeniem umowy pożyczki. Wówczas do wyboru są dwie opcje:

 • Bocian Pożyczki dochodzi roszczeń samodzielnie,
 • Bocian Pożyczki sprzedaje wierzytelności (długi) do firmy windykacyjnej.

Można na tym etapie spodziewać się wezwania do zapłaty telefonicznego, pisemnego albo w formie SMS lub mailowej (poczta elektroniczna). Niektóre firmy korzystają z pomocy windykatorów terenowych, ale to uzależnione jest od polityki każdej z nich.

Pamiętaj, że w kontakcie z firmą windykacyjną nie możesz doprowadzić do oczywistego uznania długu ani pośredniego uznania długu zanim nie skontaktujesz się z prawnikiem od spraw antywindykacji. Może się bowiem okazać, że w danym zobowiązaniu zawarte są klauzule niedozwolone, a Ty nie będziesz musiał płacić takich kwot jakich się od Ciebie żąda. Mało tego, w niektórych sprawach nie trzeba płacić nawet złotówki. W Kancelarii Anty – Dług posiadamy zespół specjalistów, którzy chętnie doradzą Ci w Twojej sprawie. Wystarczy jeden telefon albo mail. Więcej o naszej pomocy dowiesz się na końcu materiału.

Niespłacanie Bocian Pożyczki i sprawa sądowa. Co robić?

W konsekwencji niespłacania Bocian Pożyczki albo firma windykacyjna, która skupiła zadłużenie kierują sprawę do sądu. Oznacza to, że pozew skierowany do sądu przez Bocian Pożyczki lub inny podmiot skutkować będzie otrzymaniem pisma z sądu. Taka sytuacja rodzi właściwie obowiązek odpowiedzi (odpowiedź na pismo z sądu), którym może być w zależności od sytuacji:

UWAGA! Każde z pism sądowych musi zostać złożone w terminie. Zwykle, termin na złożenie pisma sądowego wynosi nie więcej niż 2 tygodnie i liczony jest od dnia odebrania przesyłki sądowej. Brak reakcji w ustawowym terminie to zazwyczaj prawomocna przegrana i pojawienie się komornika w nieodległej przyszłości.

Każde pierwsze pismo sądowe w sprawie o zapłatę musi zawierać stosowne zarzuty, twierdzenia oraz dowody. Zazwyczaj osoby niedoświadczone w procesach (większość konsumentów) nie potrafi prawidłowo napisać pisma sądowego. Braki kończą się zwykle odrzuceniem pisma albo w najlepszym wypadku uwzględnieniem powództwa ze względu na kiepskiej jakości zarzuty procesowe. Dlatego zalecane jest, aby w sprawie sądowej z każdym wierzycielem (np. Bocian Pożyczki) korzystać z pomocy doświadczonych prawników od spraw długów.

Z doświadczenia Kancelarii Anty – Dług wynika, że znacznie więcej niż połowa spraw sądowych o zapłatę z powództwa instytucji finansowych kończy się wygrana konsumenta. Relacje prawników, zajmujących się sprawami sądowymi z ramienia Kancelarii Anty – Dług nie pozostawiają wątpliwości, że warto walczyć o swoje w sądzie. Uzyskać można w ten sposób korzystny wynika, a więc:

 • oddalenie powództwa w całości (brak obowiązku spłaty długu),
 • oddalenie powództwa w części ponad 50% (brak obowiązku spłaty długu w wysokości co najmniej 50%).

Oczywiście poza tym w razie ewentualnej przegranej zyskujemy tak bardzo ważny czas. Wszystko po to, aby przygotować się finansowo na ewentualna konieczność dokonania zapłaty roszczenia – chociażby było ono zawyżone (klauzule niedozwolone).

Sprawa komornicza za niespłacanie Bocian Pożyczki.

Czy za niespłacanie Bocian Pożyczki może pojawić się komornik? Oczywiście, że TAK, ale tylko jeśli nie podejmujesz skutecznych środków w celu oddłużania na etapie postepowania polubownego albo sądowego. Co ważne, w części spraw możliwe jest anulowanie spraw sądowych i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika. Warunek? Zanim pojawił się komornik nic nie wiedziałeś o sprawie sądowej! Takich spraw notujemy wiele, a do Kancelarii Anty – Dług każdego dnia zgłaszają się osoby mające tego rodzaju sprawy. Jednak co zrobić, aby wdrożyć procedurę oddłużeniową z komornikiem? O tym poniżej.

Jeśli otrzymałeś pismo od komornika to w pewnych warunkach możesz jeszcze działać w celu uchronienia swojego majątku. Warunek? Zanim pojawił się komornik nie otrzymywałeś żadnych pism z sądu. W takich warunkach możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji komorniczej, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków.

Przeprowadzenie skutecznego oddłużania z komornikiem nie jest łatwe. W pierwszej kolejności osoba zadłużona mająca egzekucję musi ustalić u komornika  następujące informacje:

 • nazwa tytułu wykonawczego (np. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym),
 • nazwa sądu, który wydał tytuł wykonawczy,
 • data wydania tytułu wykonawczego,
 • nazwa wierzyciela,
 • sygnatura akt sprawy sądowej.

Mając takie dane należy zadzwonić do sądu, który wydał tytuł wykonawczy i zapytać się na jaki adres sąd wysyłał korespondencję. Zapewne okaże się, że był to stary i dawno nieaktualny adres. Chociażby stary adres zameldowania u rodziców. Należy w tym kontekście wiedzieć, że adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia. Liczy się adres, pod którym pozwany (aktualnie windykowany) mieszkał i przebywał.

Dalej pozostaje już kwestia złożenia wniosku do sądu o doręczenie tytułu egzekucyjnego oraz złożenie odwołania do sądu. Należy równolegle korespondować także z komornikiem. W tym zakresie pismo do komornika musi obejmować wniosek przynajmniej o tymczasowe zawieszenie egzekucji. Często zdarza się, że istnieje również potrzeba wymiany pism z wierzycielem. Zdecydowanie w sprawach oddłużania na etapie komorniczym zalecamy korzystanie z pomocy wykwalifikowanego prawnika.

W jaki sposób mogę zgłosić swoją sprawę do Kancelarii EUROLEGE?

W Kancelarii EUROLEGE (właściciel seriwsu) już od wielu lat niesiemy skuteczną pomoc osobom zadłużonym. Naszą pasją jest ciągłe poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń w zakresie oddłużania. Dzięki naszym działaniom tysiące ludzi w całej Polsce otrzymały pomoc fachowego prawnika od spraw długów. Wszystko w rozsądnej, niewysokiej cenie.

Jak możesz się do nas zgłosić o pomoc? Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Wystarczy, że masz telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. W ten sposób możesz otrzymać wstępną, darmową analizę swojej sprawy bardzo szybko. Zadzwoń do nas lub napisz. Możesz wysłać do nas zgłoszenie również przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami:

4.6/5 - (57 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: