Strona główna » Mam 20 komorników. Co dalej?

Mam 20 komorników. Co dalej?

Egzekucja komornicza to niezwykle ciężkie przeżycie. Szczególnie dla finansów osób zadłużonych. Osoby trafiające z problemami komorniczymi do naszej Kancelarii Anty – Dług niejednokrotnie pytają: Mam 20 komorników. Co dalej?”. Takie skrajne zjawiska co do zasady raczej nie występują, ale wielość egzekucji może z pewnością mocno popsuć życiowe sprawy i komfort życia.

Okazuje się jednak, że mając nawet 20 komorników możliwe jest wyjście z długów. Nie zawsze, ale w wyjątkowych okolicznościach. W Kancelarii Anty – Dług pomagamy w tego rodzaju sprawach i wiemy od czego należy zacząć i jak przeprowadzić postępowanie oddłużeniowe.

Na podstawie czego działa komornik?

Rozpocznijmy od dokładnego wyjaśnienia, na podstawie czego działa komornik sądowy? Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego (KPC) komornik działa wyłącznie na podstawie tytułu wykonawczego. Taki tytuł wykonawczy składa się z tytułu egzekucyjnego i dodatkowo klauzuli wykonalności. Co do zasady tytuł egzekucyjny pochodzi od sądu i tutaj wyróżnić możemy takie ich rodzaje jak:

 • nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym,
 • nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU),
 • nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym,
 • wyrok zaoczny,
 • wyrok zwykły wydany na posiedzeniu niejawnym,
 • wyrok zwykły wydany na rozprawie.

Jak więc widać paleta możliwości formalnych wszczęcia postępowania egzekucyjnego jest bardzo szeroka. Przypomnijmy jedynie, że komornik wszczyna postępowanie egzekucyjne na wniosek wierzyciela ujawnionego w tytule wykonawczym.

Jakich form egzekucji używa komornik?

Postępowanie egzekucyjne prowadzone jest przez komornika sądowego w zasadzie według pewnych utartych schematów. W początkowej fazie egzekucji stosowane są mniej dolegliwe formy egzekucji. Co z resztą jest wynikiem wyrażających tą zasadę przepisów kodeksu postępowania cywilnego. Do najmniej dolegliwych form egzekucji dla dłużnika należą więc:

Jeżeli wskazane sposoby egzekucji zawodzą to wówczas komornik dysponuje bardziej dolegliwymi metodami egzekucji. Do szczególnie dotkliwych form egzekucji należą:

Mam 20 komorników. Czy można jakoś zatrzymać egzekucję i zablokować komornika?

Mając wiele egzekucji (np. tytułowych 20 komorników) nie oznacza wcale, że jesteś w gorszej sytuacji niż osoba, która ma tylko jedno postępowanie egzekucyjne. Ulga od długu nadal jest możliwa. Wynika to z faktu, że w pewnych sytuacjach możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków. Kiedy to możliwe? Jakie warunki trzeba spełnić? O tym już za chwilę.

Teraz zatem skupmy się na tym, co może zrobić, aby odblokować swoje konto przy użyciu narzędzi procesowych. Takich, które dają przepisy prawa. Pierwsze czynności każdy może wykonać sam. Jeśli wydaje Ci się, że nie otrzymywałeś z sądu żadnych listów zanim pojawił się komornik wykonaj telefon do komornika, który prowadzi egzekucję i ustal następujące informacje:

 • nazwa tytułu wykonawczego (np. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym),
 • sąd, który wydał tytuł wykonawczy,
 • data wydania tytułu wykonawczego,
 • sygnaturę akt sprawy sądowej,
 • nazwę wierzyciela.

Kiedy już otrzymasz wskazane wyżej informacje zadzwoń do sądu, który wydał tytuł wykonawczy i stal, na jaki adres wysyłane były do Ciebie listy z sądu. Może okazać się, że był to stary i dawno nieaktualny adres. Takie historie zdarzały się w przeszłości dosyć często. Można podjąć działania i powstrzymać działania komornika. W tym zakresie koniecznym stanie się złożenie do sądu, który wydał tytuł wykonawczy wniosku o prawidłowe doręczenie tytułu egzekucyjnego. Mało tego, trzeba będzie też złożyć odwołanie do sądu, zwykle sprzeciw od nakazu zapłaty. Ponadto w każdym postępowanie konieczne staje się korespondowanie z komornikiem oraz wierzycielem. Zwykle zadanie nie jest łatwe, ponieważ w przypadku wierzyciela zależy mu na tym, aby egzekucja nadal się toczyła. Pamiętać trzeba, że banki, firmy windykacyjne czy pożyczkowe reprezentowane są przez fachowych pełnomocników. Dlatego warto mieć do pomocy kogoś o takich samych atutach i wiedzy. W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) posiadamy w zespole prawników, którzy od wielu lat skutecznie walczą o prawa osób zadłużonych w sądach i w postępowaniach egzekucyjnych (komorniczych).

Gdzie mogę otrzymać pomoc w walce z długami?

Jak wyjść z długów? Na to pytanie odpowiadają sobie setki tysięcy osób, których los uzależnił się od stale rosnących rat kredytów i piętrzących się długów. W Kancelarii EUROLEGE (właściciel serwisu) od wielu lat zajmujemy się bieżącą pomocą osobom zadłużonym. Wsparcia udzielamy wszystkim potrzebującym, bez względu na to gdzie mieszkają i przebywają. Pomoc świadczona jest zdalnie przez wyspecjalizowany zespół prawników od antywindykacji.

Potrzebujesz naszego wsparcia? Wstępną analizę swojej sprawy otrzymasz zupełnie za darmo i to bez żadnych zobowiązań. Zadzwoń do nas, napisz albo prześlij zgłoszenie swojej sprawy przez specjalny formularz zamieszczony na naszej stronie. Zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia i zobaczymy jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:

4.9/5 - (48 votes)

Skuteczne oddłużanie. Bezpłatna analiza sprawy!

Wpadłeś w problemy finansowe, masz problem z windykacją, zostałeś pozwany do sądu albo w Twojej sprawie jest już komornik?

Nie ryzykuj działań na własną rękę. Skorzystaj z pomocy doświadczonych prawników, specjalistów w oddłużaniu i antywindykacji.

Nasz prawnik za darmo przeanalizuje Twoją sprawę i dobierze taki rodzaj pomocy, który będzie najskuteczniejszy w Twojej sytuacji.

DARMOWA ANALIZA

Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić możliwość i zakres pomocy prawnej w oddłużeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: